Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Najbardziej fascynująca liczba świata - Pi

Liczba Pi jest na tyle wyjątkowa, że ma ... swoje święto! 14 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Data jest nieprzypadkowa, ponieważ według amerykańskiego zapisu daty 14 marca to 3,14, czyli zaokrąglenie liczby Pi do dwóch miejsc po przecinku.

W Szkole Podstawowej w Grodkowicach, święto to stało się doskonałą okazja, aby przypomnieć sobie kilka faktów o najsłynniejszej liczbie świata oraz pobawić się matematyką.

W programie było:

  • film edukacyjny o liczbie Pi,
  • empiryczne wyznaczanie wartości liczby Pi,
  • ćwiczenia interaktywne,
  • bicie rekordu rozwinięcia liczby Pi.

Tegorocznym rekordzistą okazał się Mateuszek Durbas z klasy 4, który podał aż 40 cyfr rozwinięcia dziesiętnego, Drugie miejsce zajęła Julka Klima z klasy 6 z wynikiem 22 cyfr a tuż za nią był Bogdan Sztanderski z klasy 5 z wynikiem 21 cyfr. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni.

Zapraszamy z rok.

Joanna Łysek

GALERIA